TM3C226K6R3HBA
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TM3C226K6R3HBA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TM3C226K6R3HBA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TM3226K6R3CHBA
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, TM3
Packaging:Bulk
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm
Detailed Description:22µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2312 (6032 Metric) 1.8 Ohm
Capacitance:22µF