TM0319000000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TM0319000000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TM0319000000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TM0319000000G |
|---|---|
| Manufacturer | Anytek (Amphenol Anytek) |
| Description | CONN TERM STRIP 3CIRCUIT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.757 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 400V |
| Top Termination: | Screws |
| Terminal Screw Material: | Brass |
| Terminal Screw Finish: | Nickel |
| Terminal Block Type: | Eurostyle Terminal Strip |
| Series: | TM |
| Pitch: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | TM03190000J0G TM03190000J0G-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Number of Wire Entries: | 6 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Circuits: | 3 |
| Mounting Type: | Chassis, Panel |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Material - Insulation: | Thermoplastic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Fuse Holder |
| Detailed Description: | 3 Circuit Eurostyle Terminal Strip Connector, Screws |
| Current Rating: | 10A |
| Color: | White |
| Bottom Termination: | Closed |
| Barrier Type: | Enclosed |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TM0319000000G, use the request quote form to request TM0319000000G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TM0319000000G.The price and lead time for TM0319000000G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TM0319000000G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



