TLZ7V5C-GS18
Electro-Films (EFI) / Vishay
TLZ7V5C-GS18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLZ7V5C-GS18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TLZ7V5C-GS18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:500mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Impedance (Max) (Zzt):8 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 7.5V 500mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr:3µA @ 6.93V