TLVH431QDBVR,115
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLVH431QDBVR,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLVH431QDBVR,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLVH431QDBVR,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ 5TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.24V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | 18V |
| Voltage - Input: | - |
| Tolerance: | ±1.5% |
| Temperature Coefficient: | - |
| Supplier Device Package: | 5-TSOP |
| Series: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Adjustable |
| Other Names: | 935294914115 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 18V ±1.5% 70mA 5-TSOP |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 70mA |
| Current - Cathode: | 80µA |
| Base Part Number: | TLVH431 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLVH431QDBVR,115, use the request quote form to request TLVH431QDBVR,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLVH431QDBVR,115.The price and lead time for TLVH431QDBVR,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLVH431QDBVR,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


