TLV990-28PFB
Texas Instruments (TI)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV990-28PFB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV990-28PFB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV990-28PFB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments (TI) |
| Description | Switch DIP OFF ON SPST 4 Flush Slide 0.1A 24VDC Gull Wing 2.54mm SMD T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.11 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Digital: | 2.7 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Supplier Device Package: | 48-TQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 150mW |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 48-TQFP |
| Other Names: | 296-10739 296-10739-5 296-10739-5-ND |
| Number of Channels: | 1 |
| Number of Bits: | 10 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Channel AFE 10 Bit 150mW 48-TQFP (7x7) |
| Base Part Number: | TLV990-28 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLV990-28PFB, use the request quote form to request TLV990-28PFB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV990-28PFB.The price and lead time for TLV990-28PFB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV990-28PFB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
