TLV8811DBVT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV8811DBVT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV8811DBVT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV8811DBVT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OP AMP GP RR 6KHZ 5-SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.75 | $0.656 | $0.503 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 75µV |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Slew Rate: | 0.0015 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-45227-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 6kHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 |
| Current - Supply: | 450nA |
| Current - Output / Channel: | 4.7mA |
| Current - Input Bias: | 0.1pA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLV8811DBVT, use the request quote form to request TLV8811DBVT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV8811DBVT.The price and lead time for TLV8811DBVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV8811DBVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
