TLV76050DBZT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV76050DBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV76050DBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV76050DBZT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1mA SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.535 | $0.483 | $0.436 | $0.426 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Dropout (Max): | 1.1V @ 100mA |
|---|---|
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Max): | 30V |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Protection Features: | Over Temperature |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| PSRR: | - |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Positive |
| Other Names: | 296-47017-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Regulators: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC 1 Output 100mA SOT-23-3 |
| Current - Quiescent (Iq): | 5mA |
| Current - Output: | 100mA |
| Control Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLV76050DBZT, use the request quote form to request TLV76050DBZT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV76050DBZT.The price and lead time for TLV76050DBZT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV76050DBZT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
