TLV62569DBVT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV62569DBVT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV62569DBVT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV62569DBVT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | ROHS3Compliant Adjustable Positive DUAL Switching Regulator IC -40C~125C TJ 1.5MHz 2A 1.6mm |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.66 | $0.596 | $0.537 | $0.526 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Positive |
| Other Names: | 296-47386-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 1.5MHz |
| Detailed Description: | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V Output 2A SC-74A, SOT-753 |
| Current - Output: | 2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLV62569DBVT, use the request quote form to request TLV62569DBVT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV62569DBVT.The price and lead time for TLV62569DBVT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV62569DBVT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
