TLM3AER012JTE
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLM3AER012JTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TLM3AER012JTE
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 0.012 OHM 5% 1W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Series:TLM, CGS
Resistance:12 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:2176158-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.029" (0.73mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:12 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Foil