TLM2BER013FTD
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLM2BER013FTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TLM2BER013FTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 0.013 OHM 1% 1/2W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:TLM, CGS
Resistance:13 mOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1-2176156-7
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.029" (0.73mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:13 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Metal Foil