TL88K2K20
Buy TL88K2K20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL88K2K20
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 2.2K OHM 10% 114W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Size / Dimension:3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm)
Series:TL
Resistance:2.2 kOhms
Power (Watts):114W
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Other Names:OHTL88K2K20
OHTL88K2K20-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:2.2 kOhms ±10% 114W Thick Film Chassis Mount Resistor