TL602-024.576M
Connor-Winfield
TL602-024.576M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL602-024.576M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL602-024.576M
Manufacturer Connor-Winfield
Description OSC TCXO 24.576 MHZ LVCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 250 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:TL602
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:10-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:CW857TR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±140ppb
Frequency:24.576MHz
Detailed Description:24.576MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):6mA