TL5002CDR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL5002CDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL5002CDR
Manufacturer N/A
Description Voltage Tracking Termination Regulator 8-SOIC -20 to 85
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 24527 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3.6 V ~ 40 V
Topology:Boost, Flyback
Serial Interfaces:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Configuration:Positive
Other Names:296-10216-2
TL5002CDRG4
TL5002CDRG4-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Function:Step-Up, Step-Up/Step-Down
Frequency - Switching:20kHz ~ 500kHz
Duty Cycle (Max):100%