TL5001AQD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL5001AQD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL5001AQD
Manufacturer N/A
Description IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3.6 V ~ 40 V
Topology:Buck, Boost, Flyback
Synchronous Rectifier:No
Supplier Device Package:8-SOIC
Packaging:Tube
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Configuration:Positive
Other Names:296-10204-5
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Outputs:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Frequency - Switching:20kHz ~ 500kHz
Duty Cycle (Max):100%