TL4051C12IDCKR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL4051C12IDCKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL4051C12IDCKR
Manufacturer N/A
Description 1.225-V, 0.5% 50-ppm/C precision micropower shunt voltage reference 5-SC70 -40 to 85
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 36310 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):1.225V
Voltage - Input:-
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Supplier Device Package:SC-70-5
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type:Fixed
Other Names:296-22837-2
TL4051C12IDCKRG4
TL4051C12IDCKRG4-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:20µVrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 12mA SC-70-5
Current - Supply:-
Current - Output:12mA