TL4050C50IDBZT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL4050C50IDBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL4050C50IDBZT
Manufacturer N/A
Description IC VREF SHUNT 5V SOT23-3
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):5V
Voltage - Input:-
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type:Fixed
Other Names:TL4050C50IDBZTG4
TL4050C50IDBZTG4-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:93µVrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA SOT-23-3
Current - Supply:-
Current - Output:15mA