TL122K10R0
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL122K10R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TL122K10R0
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 10 OHM 10% 202W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Size / Dimension:4.803" L x 1.012" W (122.00mm x 25.70mm)
Series:TL
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):202W
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Other Names:OHTL122K10R0
OHTL122K10R0-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±10% 202W Thick Film Chassis Mount Resistor