TJT25033RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
TJT25033RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TJT25033RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TJT25033RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 33 OHM 5% 250W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 17 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
Series:TJT
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):250W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1-2176248-0
A123887
Operating Temperature:-25°C ~ 250°C
Mounting Feature:Screw Holes
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Style:Wire Leads
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:33 Ohms ±5% 250W Wirewound Chassis Mount Resistor