TJT15068RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
TJT15068RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TJT15068RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TJT15068RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 68 OHM 5% 150W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:4.724" L x 3.150" W (120.00mm x 80.00mm)
Series:TJT
Resistance:68 Ohms
Power (Watts):150W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1-2176247-2
A123871
Operating Temperature:-25°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:68 Ohms ±5% 150W Wirewound Chassis Mount Resistor