TJ0231530000G
Anytek (Amphenol Anytek)
TJ0231530000G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TJ0231530000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TJ0231530000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Wire Strip Length:6-7mm
Wire Gauge or Range - mm²:0.5-1.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG:16-26 AWG
Voltage - UL:300V
Type:Plug, Female Sockets
Torque - Screw:0.23 Nm (2.0 Lb-In)
Termination Style:Screw - Rising Cage Clamp
Series:01-381
Screw Size:M2
Positions Per Level:2
Plug Wire Entry:180°
Pitch:0.150" (3.81mm)