TISP7260F3P
Buy TISP7260F3P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP7260F3P
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP 200V BIDIR 8-DIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:260V
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Elements:3
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):175A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):45A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:39pF