TISP7180F3DR
Buy TISP7180F3DR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP7180F3DR
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP 145V BIDIR 8-SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:145V
Voltage - Breakover:180V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Elements:3
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):175A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):45A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:47pF