TISP4400M3BJR
Bourns, Inc.
TISP4400M3BJR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP4400M3BJR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4400M3BJR
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP 300V BIDIR DO-214AA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:300V
Voltage - Breakover:400V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:83pF