TISP4350MMAJR-S
Bourns, Inc.
TISP4350MMAJR-S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP4350MMAJR-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4350MMAJR-S
Manufacturer Bourns, Inc.
Description THYRISTOR 50A DO214AC
Data sheet
Voltage - Off State:275V
Voltage - Breakover:350V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:40pF (Max)