TISP4290T3BJR-S
Bourns, Inc.
TISP4290T3BJR-S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP4290T3BJR-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4290T3BJR-S
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:220V
Voltage - Breakover:290V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:52pF