TISP4290M3LMFR-S
Buy TISP4290M3LMFR-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4290M3LMFR-S
Manufacturer Bourns, Inc.
Description PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:220V
Voltage - Breakover:290V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:55pF