TISP4290H3LM
Buy TISP4290H3LM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4290H3LM
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP THYRISTOR 220V TO-92
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:220V
Voltage - Breakover:290V
Series:-
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:62pF