TISP4200H3BJR
Bourns, Inc.
TISP4200H3BJR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP4200H3BJR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4200H3BJR
Manufacturer Bourns
Description Single Bidirectional Breakover Diode, 200V V(Bo) Max, 600Ma I(S), do-214Aa / Smb
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 28918 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:155V
Voltage - Breakover:200V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:74pF