TISP4165H3BJR-S
Bourns, Inc.
TISP4165H3BJR-S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP4165H3BJR-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP4165H3BJR-S
Manufacturer Bourns, Inc.
Description PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 165V
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:135V
Voltage - Breakover:165V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:TISP4165H3BJR-S-ND
TISP4165H3BJR-STR
TISP4165H3BJRS
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:74pF