TISP3125H3SL
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TISP3125H3SL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP3125H3SL
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SURGE SUPP 100V BIDIR 3-SL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:3V
Voltage - Off State:100V
Voltage - Breakover:125V
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:Radial - 3 Leads
Number of Elements:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:74pF