THS15270RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
THS15270RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS15270RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. THS15270RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 270 OHM 5% 15W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Series:THS, CGS
Resistance:270 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Box
Other Names:3-1879074-2
3-1879074-2-ND
A131949
THS15270RJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:270 Ohms ±5% 15W Wirewound Chassis Mount Resistor