THS1510RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
THS1510RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS1510RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. THS1510RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 10 OHM 5% 15W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 75 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Series:THS, CGS
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Box
Other Names:1-1879074-6
1-1879074-6-ND
A131940
THS1510RJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±5% 15W Wirewound Chassis Mount Resistor