THS1206CDA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS1206CDA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THS1206CDA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THS1206CDA |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 12BIT 6MSPS SAMP A/D 32-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 46 pcs | 138 pcs | 506 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $20.71 | $18.244 | $16.313 | $14.81 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Digital: | 3 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 5V |
| Supplier Device Package: | 32-TSSOP |
| Series: | - |
| Sampling Rate (Per Second): | 6M |
| Reference Type: | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC: | 4:1 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Other Names: | 296-2176-5 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Inputs: | 2, 4 |
| Number of Bits: | 12 |
| Number of A/D Converters: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Differential, Single Ended |
| Features: | Simultaneous Sampling |
| Detailed Description: | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 Pipelined 32-TSSOP |
| Data Interface: | Parallel |
| Configuration: | S/H-MUX-ADC |
| Base Part Number: | THS1206 |
| Architecture: | Pipelined |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THS1206CDA, use the request quote form to request THS1206CDA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THS1206CDA.The price and lead time for THS1206CDA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THS1206CDA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
