THS10330RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS10330RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THS10330RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THS10330RJ |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES CHAS MNT 330 OHM 5% 10W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.04 | $2.696 | $2.50 | $2.353 | $2.059 | |
| 300 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $1.765 | $1.471 | $1.275 | $1.235 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) |
| Series: | THS, CGS |
| Resistance: | 330 Ohms |
| Power (Watts): | 10W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Axial, Box |
| Other Names: | 3-1879073-8 3-1879073-8-ND A131912 THS10330RJ-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 330 Ohms ±5% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor |
| Composition: | Wirewound |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THS10330RJ, use the request quote form to request THS10330RJ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THS10330RJ.The price and lead time for THS10330RJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THS10330RJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

