THH9476M063W0250W
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THH9476M063W0250W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THH9476M063W0250W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THH9476M063W0250W |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $134.59 | $128.18 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 63V |
|---|---|
| Type: | Hermetically Sealed |
| Tolerance: | ±20% |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.492" W (12.00mm x 12.50mm) |
| Series: | THH |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Other Names: | 478-11720 THH9476M063W0250W-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Size Code: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.232" (5.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 250 mOhm |
| Detailed Description: | 47µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 63V Nonstandard SMD 250 mOhm |
| Capacitance: | 47µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THH9476M063W0250W, use the request quote form to request THH9476M063W0250W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THH9476M063W0250W.The price and lead time for THH9476M063W0250W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THH9476M063W0250W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



