THGBMHG8C4LBAWR
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THGBMHG8C4LBAWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THGBMHG8C4LBAWR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THGBMHG8C4LBAWR |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Description | 32GB Nand 15NM Emmc (EEPROM) (-40DEGC to +85DEGC) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Technology: | FLASH - NAND |
| Supplier Device Package: | 153-WFBGA (11.5x13) |
| Series: | e•MMC™ |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 153-WFBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Memory Size: | 256Gb (32G x 8) |
| Memory Interface: | MMC |
| Memory Format: | FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NAND Memory IC 256Gb (32G x 8) MMC 52MHz 153-WFBGA (11.5x13) |
| Clock Frequency: | 52MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THGBMHG8C4LBAWR, use the request quote form to request THGBMHG8C4LBAWR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THGBMHG8C4LBAWR.The price and lead time for THGBMHG8C4LBAWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THGBMHG8C4LBAWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

