THEVAL3503
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THEVAL3503 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THEVAL3503 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THEVAL3503 |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | EVAL BOARD KIT THL3503 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 40V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 3 V ~ 5.5 V |
| Utilized IC / Part: | THL3503 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 16, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | LVDS Interface |
| Detailed Description: | THL3503 16, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 40mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THEVAL3503, use the request quote form to request THEVAL3503 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THEVAL3503.The price and lead time for THEVAL3503 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THEVAL3503.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

