THA1248BE-AXHE
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THA1248BE-AXHE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THA1248BE-AXHE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THA1248BE-AXHE |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $126.81 | $108.255 | $98.976 | $86.604 | $80.418 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 38.00mm |
|---|---|
| Weight: | 1.102 lb (500.0g) |
| Voltage Range: | 36 ~ 75VDC |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 3.394 in H2O (845.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Series: | THA |
| RPM: | 9000 RPM |
| Power (Watts): | 80.6W |
| Other Names: | 603-2075 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 73.5 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 70000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 1.68A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cURus, TUV |
| Air Flow: | 302.8 CFM (8.48m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THA1248BE-AXHE, use the request quote form to request THA1248BE-AXHE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THA1248BE-AXHE.The price and lead time for THA1248BE-AXHE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THA1248BE-AXHE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
