TH72031KDC-BAA-000-TU
Melexis
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH72031KDC-BAA-000-TU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH72031KDC-BAA-000-TU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH72031KDC-BAA-000-TU |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis |
| Description | IC XMITTER 868/915MHZ FSK 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 80 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.41 | $2.176 | $1.943 | |||
| 160 pcs | 320 pcs | 560 pcs | |||
| $1.748 | $1.554 | $1.36 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.95 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Power - Output: | -12dBm ~ 9.5dBm |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | Q3477881B TH72031KDC TH72031KDC-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | FSK |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 868MHz, 915MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Transmitter FSK 868MHz, 915MHz -12dBm ~ 9.5dBm 40kbps PCB, Surface Mount Antenna 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Data Rate (Max): | 40kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Transmitting: | 5.1mA ~ 13.4mA |
| Applications: | Alarm and Security Systems, RKE |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH72031KDC-BAA-000-TU, use the request quote form to request TH72031KDC-BAA-000-TU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH72031KDC-BAA-000-TU.The price and lead time for TH72031KDC-BAA-000-TU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH72031KDC-BAA-000-TU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

