TH72002KDC-BAA-000-SP
Melexis
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH72002KDC-BAA-000-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH72002KDC-BAA-000-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH72002KDC-BAA-000-SP |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis |
| Description | IC XMITTER 315MHZ ASK 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.18 | $1.97 | $1.759 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.95 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Power - Output: | 11dBm |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | ASK |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 315MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Transmitter ASK 315MHz 11dBm 40kbps 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Data Rate (Max): | 40kbps |
| Data Interface: | - |
| Current - Transmitting: | 10mA |
| Applications: | General Purpose |
| Antenna Connector: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH72002KDC-BAA-000-SP, use the request quote form to request TH72002KDC-BAA-000-SP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH72002KDC-BAA-000-SP.The price and lead time for TH72002KDC-BAA-000-SP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH72002KDC-BAA-000-SP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

