TH71221ELQ-BAA-000-TU
Melexis
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH71221ELQ-BAA-000-TU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH71221ELQ-BAA-000-TU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH71221ELQ-BAA-000-TU |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis |
| Description | IC 27.930MHZ TX FSK/FM/ASK 32QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1022 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.425 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | TxRx Only |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | - |
| Sensitivity: | -107dBm |
| RF Family/Standard: | General ISM < 1GHz |
| Protocol: | - |
| Power - Output: | 10dBm |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | Q3685749 TH71221ELQ TH71221ELQ-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | ASK, FSK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 27MHz ~ 930MHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only General ISM |
| Data Rate (Max): | 115.2kbps |
| Current - Transmitting: | 12mA |
| Current - Receiving: | 6.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH71221ELQ-BAA-000-TU, use the request quote form to request TH71221ELQ-BAA-000-TU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH71221ELQ-BAA-000-TU.The price and lead time for TH71221ELQ-BAA-000-TU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH71221ELQ-BAA-000-TU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

