TH3E106K050C0500
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH3E106K050C0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH3E106K050C0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH3E106K050C0500 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | TH3 Series 10 uF ±10 % 50 V Surface Mount Solid Tantalum Chip Capacitor |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.884 | $0.798 | $0.719 | $0.704 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±10% |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Series: | TANTAMOUNT®, TH3 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 500 mOhm |
| Detailed Description: | 10µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2917 (7343 Metric) 500 mOhm |
| Capacitance: | 10µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH3E106K050C0500, use the request quote form to request TH3E106K050C0500 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH3E106K050C0500.The price and lead time for TH3E106K050C0500 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH3E106K050C0500.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

