TH3D685K035A0900
Electro-Films (EFI) / Vishay
TH3D685K035A0900
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH3D685K035A0900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TH3D685K035A0900
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Detailed Description:6.8µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 900 mOhm
Capacitance:6.8µF