TH3B475M025E2800
Buy TH3B475M025E2800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TH3B475M025E2800
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1411
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.8 Ohm
Detailed Description:4.7µF Molded Tantalum Capacitors 25V 1411 (3528 Metric) 2.8 Ohm
Capacitance:4.7µF