TH3B226K010F1500
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH3B226K010F1500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TH3B226K010F1500
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 22UF 10V 10% 1411
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TANTAMOUNT®, TH3
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.5 Ohm
Detailed Description:22µF Molded Tantalum Capacitors 10V 1411 (3528 Metric) 1.5 Ohm
Capacitance:22µF