TH349H39GFNI
Advanced Sensors / Amphenol
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH349H39GFNI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH349H39GFNI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH349H39GFNI |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | THERM NTC 49.12KOHM 3952K AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.231 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | TH |
|---|---|
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 49.12k |
| Resistance Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 25mW |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 250°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Length - Lead Wire: | 1.02" (26.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 49.12k Axial |
| B25/85: | - |
| B25/75: | - |
| B25/50: | 3952K |
| B25/100: | - |
| B0/50: | - |
| B Value Tolerance: | ±3% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH349H39GFNI, use the request quote form to request TH349H39GFNI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH349H39GFNI.The price and lead time for TH349H39GFNI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH349H39GFNI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

