TH312G37SSSN
Advanced Sensors / Amphenol
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH312G37SSSN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH312G37SSSN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH312G37SSSN |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Advanced Sensors |
| Description | NTC THERMISTOR 12K OHM 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.477 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| RoHS Status: | Bulk |
| Power - Max: | 25mW |
| Polarization: | Axial |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 250°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TH312G37SSSN |
| Length - Lead Wire: | - |
| Expanded Description: | NTC Thermistor 12k Axial |
| Element Type: | - |
| Description: | NTC THERMISTOR 12K OHM 5% AXIAL |
| Current - Dark (Id) (Max): | ±5% |
| B25/85: | - |
| B25/75: | - |
| B25/50: | - |
| B25/100: | - |
| B0/50: | ±2% |
| B Value Tolerance: | 12k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH312G37SSSN, use the request quote form to request TH312G37SSSN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH312G37SSSN.The price and lead time for TH312G37SSSN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH312G37SSSN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

