TH247U902
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH247U902 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH247U902 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH247U902 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | COUNTER 5 CHAR 115V PANEL MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.331 lb (150.14g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 115VAC |
| Type: | Time Counter (Hour Meter) |
| Time Format: | 9999.9hrs |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Series: | TH |
| Reset: | Front Panel |
| Panel Cutout Dimensions: | Square - 45.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 1110-3055 TH247U902-ND |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Operating Mode: | Up |
| Number Of Characters Per Row: | 5 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Voltage |
| Ingress Protection: | - |
| Display Type: | Decade Wheel |
| Display Characters - Height: | - |
| Count Rate: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH247U902, use the request quote form to request TH247U902 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH247U902.The price and lead time for TH247U902 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH247U902.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


