TGHPV68R0KE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TGHPV68R0KE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TGHPV68R0KE
Manufacturer Ohmite
Description SOT-227 600W 68 OHM
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Size / Dimension:1.496" L x 0.984" W (38.00mm x 25.00mm)
Series:TGH600
Resistance:68 Ohms
Power (Watts):600W
Packaging:Bulk
Package / Case:SOT-227-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Style:M4 Threaded
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.480" (12.20mm)
Features:Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency
Failure Rate:-
Detailed Description:68 Ohms ±10% 600W Thick Film Chassis Mount Resistor