TGHLV100RJE
Ohmite
TGHLV100RJE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TGHLV100RJE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TGHLV100RJE
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 100 OHM 5% 200W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Size / Dimension:1.500" L x 0.980" W (38.10mm x 24.90mm)
Series:TGH
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:SOT-227-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Style:M4 Threaded
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.483" (12.26mm)
Features:Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±5% 200W Thick Film Chassis Mount Resistor